تماس با ما : 09121012481

پدال صنعتی دوبل چیست و چه کاربردی دارد؟

4 دقیقه مدت زمان مطالعه مقاله
 پدال صنعتی دوبل چیست و چه کاربردی دارد؟

در حقیقت امروزه در صنایع مختلف از پدال های مختلفی استفاده می شود که هرکدام بسته به طراحی و عملکرد مشخصی که دارند، مورد استفاده قرار گرفته و استفاده می شوند. در واقع پدال نوعی اهرمی است که جایگزین مناسبی برای به حرکت درآوردن ماشین و خودرو می باشد، که با فشار و نیروی پا این امر امکان پذیر است. از نمونه های مختلف پدال صنعتی می توان به پدال گاز، پدال ترمز و پدال کلاچ در خودرو اشاره کرد که هر کدام کارایی مختص خود را در صنعت دارند.

 

نکات موثر در رابطه با پدال صنعتی دوبل

 

 • سوئیچ های پدال پا صنعتی

 

در زیر لیستی از پدال های صنعتی دوبل آورده شده است که به شرح زیر است:

 

 • سوئیچ های پدال پا (تک پدال)

 

سوئیچ پایه صنعتی تک پدال شامل کلیدهای صنعتی پا با محافظ است که با محفظه ترمو پلاستیک یا آلومینیوم ریخته گری در دسترس است. برنامه هایی که سوئیچ پایه تک پدال (صنعتی) مناسب است شامل موارد زیر است:

 

 • برنامه های ایمنی ماشین
 • شروع چرخه ماشین، محافظت از پرس و غیره

 

 • سوئیچ های پدال پا (دو پدال)

 

ویژگی ها و گزینه های سوئیچ پایه صنعتی دو پدال شامل یک محافظ، حداکثر تعداد 4 تماس در هر پدال، محفظه فلزی، عملکردهای مختلف پدال، ارتفاع کم پدال، محفظه سیم کشی، قفل مکانیکی.  از مهم ترین کاربرد های پدال های صنعتی دوبل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

طراحی شده برای کنترل ماشین آلات و سایر تجهیزات، دست اپراتور را برای انجام سایر کارها آزاد می گذارد.

بدنه های فلزی و پلاستیکی محکم برای اطمینان از محافظت کافی در برابر شرایط صنعتی. محافظت از IP54 محافظت IP65 در صورت درخواست در دسترس است.

کلید پدال پا مجهز به پایه های لاستیکی و پایه های تقویت شده با فلز برای یک موقعیت محکم و غیر لغزشی و فعال سازی مطمئن تر و ایمن تر است.

نسخه های پدال صنعتی سوئیچ های پا با پوشش محافظ پدال یا بدون آن ارائه می شوند. پوشش از محافظت در برابر عملکرد تصادفی سوئیچ پا اطمینان می دهد.

نسخه های موجود با اهرم ایمنی

 

 

موارد قابل بررسی در پدال صنعتی دوبل

 

در حقیقت پدال صنعتی وسیله ای است که کاربردهای مختلفی را در صنایع مختلف به عمل آورده است، به عنوان مثال، پدال در چرخ خیاطی نمونه ای از پدال صنعتی دوبل می باشد که همان طور که اکثر افراد می دانند نحوه کار با این دستگاه بسیار آسان بوده و کار با آن به آسانی انجام می شود. این دستگاه نیازی به دخالت دست نداشته و تنها با فشار و نیروی وارد به پا انجام می گیرد.

 

 این نمونه از پدال ها در بسیاری از کارخانجات مختلف  و شرکت های بزرگ بسیار کاربردی هستند، به عنوان مثال نمونه های برقی آن در ابزارهایی چون، برش، پرس و.. استفاده می گردد. این دسته از پدال ها بیشتر تحت عنوان پدال پایی شناخته شده اند، اما در مواردی هم می توان از آن ها به صورت دستی هم استفاده کرد.

 

برای شناخت بیشتر این دستگاه ها لازم است با متخصصین مجرب در این حوزه مشورت کنید تا آن ها با راهنمایی و مشاوره به ما، بر اساس نیاز شما وسیله موردنظر را به شما معرفی و یا نمونه طراحی شده آن را به شما ارائه دهند. پدال های صنعتی در ابعاد و اندازه های مختلفی طراحی و وارد بازار می شوند که از مهم ترین نمونه های طراحی شده آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • پدال نیم حفاظ
 • پدال پلاستیکی
 • پدال فلزی

 

یک تقسیم بندی دیگری هم وجود دارد که در آن پدال صنعتی را بر اساس عملکرد خود به چندین نوع طبقه بندی می کنند که شامل:

 

 • پدال صنعتی دوبل حفاظ دار
 • نیمه حفاظ
 • بدون حفاظ

 

عملکرد پدال صنعتی دوبل

 

در نمونه پدال صنعتی دوبل حفاظ دار معمولا از آن در محیط هایی استفاده می کنند که امکان سقوط اجسام روی پدال وجود دارد. در نمونه بدون حفاظ آن معمولا در مواردی از جمله چرخ های خیاطی که خیلی نیاز به ایمنی حین کار نیست، استفاده می شود.

 

  از پدال بدون حفاظ به طور معمول،  در ساخت دستگاه های ضدعفونی کننده برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا استفاده می گردد و یا از آن ها می توان در محیط هایی هم چون بانک، مساجد، مدارس و مطب ها استفاده نمود. از مهم ترین عملکردهای این نمونه از پدال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • بهبود عملکرد اپراتور به این صورت که تنها با پا به بررسی و قطع و وصل نمودن دستگاه می پردازد و دیگر نیازی به دخالت دست نیست، در این صورت با دست می تواند به مرتب نمودن محصول و موارد دیگر بپردازد.
 • کاربردهای فراوان آن در محیط های اداری و بیمارستانی و یا کارگاهی
 • کنترل این دستگاه توسط اپراتور به راحتی صورت می گیرد و کمترین آسیب حین کار به فرد وارد می شود.